Resim Kursu

İstanbul'da resim kursu hizmetlerini en güzel şekilde sizlere aktarıyoruz.Hobi reim kursu ve çocuk resim kursları ile hizmetinizdeyiz.

 Armoni Sanat Merkezi olarak resim eğitimindeki ana hedefimiz, kişiye özel öğretme tekniği uygulamak. Her bireyin algılama, öğrenme, ilgi ve sanata ayırdıkları zaman dilimleri farklıdır. Bu bağlam da her bireyin gelişim süreci bir birinden farklılık gösterir. Bizler Armoni Sanat eğitmenleri olarak, hedef noktaya bireyleri getirebilme doğrultusunda her bireyle bire bir ilgilenip, resmi sevdirmeye odaklı bir çalışma yolu izliyoruz. Resim sanatında, yeteneğin yanında öğrenerek de, başarıya ulaşılabilecek bir öğrenim süreci olduğunu kavratmaya çalışmaktayız.
Sanat Merkezimizde, resim kültürünü sadece çizimde kalmayan, bir alışkanlığa dönüştürmek, ana hedefimizdir. Resim sanatını sevdirerek resim kültürünü oluşturmak, doğru bir resim eğitimi vererek resmi meslek olarak seçenleri ilgili alanlara yönlendirmek ve eksiklerini tamamlamak; ayrıca başarı gösterenlerin çalışmalarını kişisel ve toplu sergilerle gösterime sunmak amaçlı bir eğitim programı uygulanmaktadır.
Çocukların sosyolojik ve psikolojik yönden gelişimleri açısından resim çizmenin çok büyük yararları vardır. Bu yararları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Göz-el koordinasyonunu sağlar:
  • Resim ile çocuk küçük kaslarını etkin bir biçimde kullanmayı öğrenir ve göz-el koordinasyonu sağlanır.
  • Özgüven oluşturur:
  •  Çocuk yeni figürler çizdikçe bundan hoşnut olur. Çevresinden de onay alıyorsa bu hoşnutluk oranı artar. Bir şeyler başardığına inanır ve bu da özgüven oluşturmasını sağlar.
  • Kişiliğini, arzularını, kaygılarını yansıtır:
  • Resim bir iletişim aracıdır. Kullandığı renklerle, yaptığı çizgilerle iç dünyasını kağıda yansıtır.
  • Resim deşarj olma aracıdır:
  • Çocuklar resim ile birlikte, yaptıkları çizgilerle kullandıkları boya kalemleri ile, çeşitli fırça darbeleri ile gün içinde yaşadıkları çeşitli kızgınlıklarından soyunabilecekleri gibi içlerinde biriken enerjiyi meşru bir biçimde boşaltma imkanı bulurlar.