Piyano Kursu

Armoni sanat merkezi piyano kursu ile istanbulda inanılmaz fiyatlara en iyi piyano dersi hizmetleri sunuyor.Profesyonel piyano eğitmenlerimizin vermiş olduğu piyano derlerine sizleride bekliyoruz.Uygun fiyatlara kaliteli piyano kursu almak için bize ulaşın.

PİYANO DERSLERİ ÇOCUK VE YETİŞKİN:

Piyano ilk olarak 18.yüzyılda  Bartolomeo Cristofori tarafından Floransa’ da yapılmıştır. Adını İtalyanca “hafif e güçlü anlamına gelen  “piano e forte” nin birleştirilmesinden, daha sonra da “piyano” olarak kısaltılmasından almış tuşlu bir çalgıdır. Piyano, yedi buçuk oktavlık ses aralığıyla tek kişilik bir orkestrayı andırır.
Tüm sanatsal aktivitelerin çocuklar üzerindeki olumlu etkilerini kabul etmekle birlikte, piyanonun sahip olduğu özel yeri vurgulamakta yarar vardır. Bazı araştırmalarda, piyano klavyesinin yapısının, insan bilincinin işleyiş tarzına uygun olduğu ve tüm diğer müzik aktivitelerinin getireceği fiziksel – duygusal yararları sağladığı gibi, beynin mantıksal işleyiş kapasitesini de arttırdığı iddia edilmektedir. Piyano öğrenen çocuk yada yetişkin, gözleriyle, iki farklı sıralanışta yazılmış (genellikle bu böyledir – iki farklı dizek üstüne yazılan ve farklı referanslara göre (sol ve fa anahtarları) sıralanan notaları okur ve zamanla iki eli birleştirerek çalmaya başlar. Tüm bedenini, ama özellikle omuzdan itibaren üst kolunu, ön kolunu, bileklerini ve parmaklarını koordine eder, ayrıca iki ayağıyla da pedalları kullanır. Bu, beynin koordine ettiği oldukça karmaşık bir aktivitedir ki piyanonun getirdiği tüm duygusal ve estetik kazanımların yanında, başlı başına çok önemli bir noktadır. Bu çalışma süreci içerisinde çocuk yada yetişkin kişi fiziksel, zihinsel ve psikolojik yapısında olumlu gelişmelerın olduğu kaydedilmiştir.   
Dünya üzerinde birçok bilim insanı müzik eğitiminin çocuk gelişimi üzerindeki etkilerini araştırmıştır. Ortaya çıkan sonuçlar son derece önemlidir. Çünkü müzik eğitimi alan çocukların özellikle matematik geometri gibi sayısal derslerde çok daha başarılı olduğu belirlenmiştir.

Aşağıda piyano çalmanın faydalarını listeledik:

 • Başarılı bir okul hayatı
 • Kendine güven duygusunun gelişmesi
 • Renkli bir sosyal çevre
 • Soyutlama yeteneğinin gelişmesi
 • Sağlıklı fiziksel gelişim
 • Vücudun farklı bölümlerinin aynı anda hareket edebilmesini sağlama
 • Yaratıcılık duygusunun gelişmesi
 • İnsani duyguların gelişmesi
 • Sorumluluk duygusunun gelişmesi
 • Çalışma disiplinin gelişmesi

3 YAŞ PİYANO:

Özel eğitim metotlarıyla başlayan bir öğreti metodu vardı. Bu özel öğreti metodunda, 4-6 yaş grubuna, renklerle öğreti şeklinde başlayan bir metod uygulanır. Bu metod ile  çocuk piyanoyu ve notaları sıkılmadan, eğlenceli bir şekilde öğrenmeye başlar.Bireysel dersler, haftada 1 gün 1 saat, ayda 4 gün saat alarak uygulanır.Grup derslerimiz ise, 2 kişiden oluşmaktadır. Bu gruplar yaş ve seviyelerine göre belirlenerek oluşturulmaktadır.Grup derslerinde de, her öğrenci ile bireysel olarak ilgilenilir.
Eğitim programı, ritmik, melodik hafızayı geliştirici çalışmalar ile, notaların süre değerlerini tanıma, porte  ve piyano üzerindeki yerlerini ,eğlenerek okuma  ve yazmayı öğrenmeyi hedefler.
Pedagojik formasyona sahip Üniversite ve Konservatuvar mezunu eğitmenlerin görev aldığı piyano derslerinde öğrencilerin severek öğrenmelerini sağlamak ana hedefimizdir.

7 YAŞ VE ÜZERİ:

 • İlkokuldan  itibaren  her  yaşa yönelik olarak uygulanır
 • Bireysel dersler, haftada 1 gün 1 saat, ayda 4 gün saat alarak uygulanır
 • Grup derslerimiz ise, 2 kişiden oluşmaktadır. Bu gruplar yaş ve seviyelerine göre belirlenerek oluşturulmaktadır
 • Derslerde  her öğrenci ile bireysel olarak ilgilenilir
 • Gruplar öğrencilerin, yaş sınırlarına ve seviyelerine (daha önce eğitim almış öğrenciler için) uygun gruplara  yerleştirilerek oluşturulmaktadır. 

Eğitim programı, notaların süre değerleri ile porte ve piyano üzerindeki yerlerinin öğrenilmesi çift anahtar ile  ritmik ve eşlikli okunması, piyano çalma tekniklerinin kavranması, hareket ve gürlük terimlerinin uygulanması, Barok, Klasik Romantik ve Çağdaş Dönem özelliklerinin kavranması, bu dönemlere ait eserlerin yorumlanması, şarkı formları ve örneklerinin incelenmesi, Beethoven, Mozart, Bach,Chopin gibi piyano için birçok  eser vermiş önemli bestecilerin müzik anlayışlarını incelenerek yorumlayabilme  konularını kapsar.
Piyano kursuna devam eden öğrenciler, kurumun diğer branşlarındaki öğrencileri ile seviyelerini, performanslarını ve grup içindeki ahenk-uyumu öğrenebilmeleri amacı ile toplu çalışmalara da ayrıca katılabilirler.Kurumumuzda öğrencilerin özgüvenini arttırmak, performanslarını  seyirci önünde sergileyebilmek amacı ile yıl sonlarında düzenlenen konserlerde aktif rol almalarını sağlayıcı çalışmalarda yapılmaktadır.

on 18 Ocak 2013
Gösterim: 6146